Jak walczyć z cellulitem w domu?

 

Artykuł przedstawia sprawdzone sposoby walki z cellulitem w domu. Dodaj do nich zdrową niskokaloryczną dietę i ćwiczenia fizyczne, by można osiągnąć najlepsze wyniki i pozbyć się cellulitu!


Masaż miodowy

Błyskawiczna poprawa krążenia krwi w głębokie warstwy skóry i mięśni podstawowych, pomaga dostarczyć krew do narządów wewnętrznych i tkanek. Miód, zawierający substancje biologicznie czynne, absorbuje toksyny i wspiera ich szybkie usunięcie z ciała. Masaż ten odbywa się w celu zwiększenia przepływu limfy i oczyszczania skóry. Skóra po zastosowaniu masażu miodem jest jedwabista, miękka i gładka, masaż poprawia również ogólny stan zdrowia.

Masaż miodowy powinien być rozłożony na 15 codziennych sesji. Bardzo ważne jest, by masaż odbywał się codziennie.

Co jest potrzebne do masażu miodem?
Miód. Jako dodatek do miodu można podawać olejki: cytrynowy, pomarańczowy, mandarynka, grejpfrut, olejek z jałowca, eukaliptusowy, lawendowy.
Stosowane proporcje: 1 łyżeczka miodu - 5 kropli oleju lub mieszaniny olejów. Jeśli robisz masaż ud i pośladków, wystarczą 2 łyżeczki miodu i 5 kropli oleju.

Przykładowe proporcje:
    - 2 łyżeczki miodu, 5 kropli olejku z cytryny, 2 krople eukaliptusowe, 2 krople olejku lawendowego;
    - 2 łyżeczki miodu, 3 krople olejku z cytryny, 2 krople pomarańczy, 2 krople olejku lawendowego, 3 krople jałowca;
    - 2 łyżeczki miodu, 5 kropli olejku cytrynowego, 5 kropel pomarańczy;
    - 2 łyżeczki miodu, 3 krople cytryny oleju, 2 krople olejku lawendowego, 5 kropli mięty.

Masaż
Miód nakłada się na dłonie i przenosi na masowane okolice. Miód jest stopniowo rozprowadzany po skórze, po chwili dłonie będą "przyklejone" do skóry i odrywały się z trudem. Możliwe jest wklepywanie miodu w skórę oraz ich przyciskanie do skóry. Z czasem coraz mniej miodu pozostanie na dłoniach, większośc pozostanie w skórze. Masaż może być bolesny (szczególnie na początku) i powininen trwać około 5-10 minut.

Następnie spłucz skórę ciepłą wodą. Po masażu skóra konieczne zastosuj nawilżający olejek.

W miejscach masażu mogą pojawić się siniaki, które znikają w swoim czasie. Nie ma się czego obawiać. Z czasem skóra dostosuje się do masaży i zabieg ten nie będzie już bolesny.


Sól i błoto

Znane są lecznicze właściwości soli morskiej: zmiany mikrokrążenia miejscowego, przeciwbólowe i przeciwzapalne, zmiany procesów metabolicznych, poprawa aktywności funkcjonalnej tkanek i narządów. To samo można powiedzieć o błocie.

Używam soli i błota z Morza Martwego.

Zastosowanie soli:
Sól może być używany jako peeling - pod gorącą wodą, pocierając problematyczne obszary solą (masaż), przez 5-10 minut. Po zabiegu należy zastosować krem.

Sól morska do kąpieli - temperatura wody 36-37 stopni Celsjusza. Weź kąpiel przez 15-20 minut.

Błoto z Morza Martwego:
Błoto nakładamy na skórę, należy owinąć folią termokurczliwą. Możesz użyć specjalnych antycellulitowych spodni, albo, jeśli nie - po prostu ciepłe ubrania, owiń się w koc i pozostań tak przez godzinę. Następnie należy umyć się i zastosować balsam ciała.

Oleje

Olejki dzielimy na "olej bazowy/podstawę" (oliwy z orzechów laskowych, olej migdałowy, olej jojoba, olej z kiełków pszenicy). Podstawę będziemy mieszać z olejkami eterycznymi.

Przykładowe proporcje: 20 ml "olej bazowy" - 3 krople cytryny, 3 krople jałowca, 3 krople olejku lawendowego.

Dokładnie wymieszaj olejki eteryczne, a następnie dodaj olej bazowy.

Na miejsca dotknięte cellulitem, zastosuj mieszankę, potem zawiń folią. Wskazane jest, aby nosić ciepłe ubrania i opcjonalne - aktywne poruszanie lub leżenie pod kołdrą na 0,5-1 godziny. Mieszaninę następnie zmyć i użyć kremu.

Peeling z kawy

Użyj świeżo zmielonej kawy lub fusów. Po gorącej kąpieli stosuj na obszarach dotkniętych cellulitem, wykonuj masaż. Pozostaw na 5-10 minut.

Kawa poprawia wymianę i pobór wody z organizmu. Wypita filiżanka kawy rano usuwa obrzęk twarzy. Kawa może być tylko naturalna. Rozpuszczalna tylko podrażnia żołądek i pogłębia problem cellulitu.

Masaż na cellulit

Wykonywanie masażu pod prysznicem.

  • Zacznij od głaskania od kolana w górę i pierwsze 3-4 lekkich uderzeń ze wszystkich stron, a następnie bardziej intensywny ruch całej dłoni.
  • Zbierz "rolki" skóry i tłuszczu od kolana i przemieszczaj do góry i na zewnątrz uda.
  • Ugniataj masowany obszar obiema rękami, jak ciasto.
  • Zastosuj krem na udo lub olej i nacieraj rękami w różnych kierunkach, jak podczas prasowania.
  • Ściśnij palce w pięść i prowadź ją od kolana w górę uda, na zewnątrz, do środku, po 4-5 ruchów na każdą strefę.
  • Energiczne klapsy ud i bioder. Skóra powinna stać się lekko czerowna i nieco szczypać.

 


Masaż "chwytaniem"

Techniki, takie, jak "chwytanie" są znacznie głębsze niż powierzchowne masaże i będą lepiej stymulować naczynia krwionośne i tkankę łączną.

Zabieg ten został opracowany przez fizjoterapeutę kobiet i tylko 10 minut codziennej praktyki wystarczy do wzmocnienia tkanki i skóry.

Chwytającymi ruchami można także masować przedramiona, kolana, brzuch. Jest to zalecane także po ciąży.

Po zabiegu, warto umieścić dowolny antycellulitowy krem (ale nie przed masażem, bo ręce będą ślizgać i nie można wystarczająco mocno uchwycić części ciała).

Chwytanie 1. Na skórze brzucha, bioder, pośladków
Ściśnij dłoń w pięść i przemieszczaj palce po skórze w górę i w dół aż skóra się zarumieni.

Chwytanie 2. Na kolana, biodra, pośladki
Złóż palce razem i masuj skórę ruchem okrężnym przy lekkim nacisku. Zrób ruch kołowy opuszkami palców i kciuków.

Chwytanie 3. Wewnętrznych, bocznych ramion i ud
Schwyć skórę między kciuka i pozostałe palce i przemieszczaj do góry. Nie przesadź, bo powstaną siniaki!

Chwytanie 4. Brzuch, pośladki, uda,
Kciuk i palec wskazujący obu rąk ułóż w trójkąt, naciskając mocno, przesuwaj palce wskazujące w kierunku kciuków. Następnie wygładzają skórę, przesuwając kciuk w dół.

Pamiętaj, że ćwiczenia fizyczne pomogą uzyskać ładny wygląd skóry. Kobieta z wiekiem traci tkankę mięśniową na rzecz tłuszczowej. Stosuj ćwiczenia fizyczne (np. przysiady, wykroki i inne wzmacniające nogi i pośladki). Mięśnie będą trzymać Twoją skórę napiętą.

Powodzenia! :)

cellulit

|

cellulitis

|

uroda

|

uda

|

biodra

|

brzuch

|

rozstępy

|

masaż

|

skóra
Pytania prowadzące do tego poradnika: Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? | Jak walczyć z cellulitem? | Jak zlikwidować cellulit? | Jak zwalczyć cellulit?