Jak anulować kupno na allegro?

  1. W pierwszej kolejności, spróbuj napisać do sprzedawcy podając przyczynę swojej rezygnacji. Możliwe jest, że sprzedawca będzie oczekiwał od Ciebie zwrotu poniesionych kosztów (prowizja dla allegro), możesz również sam wyjść z propozycją zwrotu prowizji, co zwiększy Twoje szanse na anulowanie zakupu. Sprzedawca może się również ubiegać o zwrot prowizji od allegro (jeśli nie doszło do sprzedaży z winy kupującego). W tym celu będzie musiał wypełnić stosowny formularz.
  2. Jeśli sprzedawca nie zgadza się na anulowanie zakupu, spróbuj napisać e-mail ze stosownymi wyjaśnieniami i prośbą o anulowanie kupna do allegro.
  3. Jeśli dokonałeś zakupu od firmy i przez opcję Kup Teraz, masz prawo odesłać zamówiony towar w ciągu 10 dni od momentu jego otrzymania (Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000). Możesz napisać do sprzedawcy i powołując się na rzeczoną ustawę zaproponować mu anulowanie kupna pisząc, że i tak odeślesz towar zaraz po otrzymaniu.

kupno

|

zakup

|

allegro
Pytania prowadzące do tego poradnika: Jak anulować zakup na allegro?